Starcie outsiderów: Pogoń Siedlce - Widzew Łódź!

Kurs:
1.66 - Comeon
Stawka:
100 PLN

Ten mecz na pewno nie zostanie wystawiony jako „wizytówka” 1. ligi. Spotkają się w nim bowiem dwie najgorsze drużyny tego sezonu. O ile jeszcze tak słabą pozycję Pogoni Siedlce można zrozumieć, to już ostatnie miejsce Widzewa Łódź absolutnie nie. Rozpocznijmy jednak od gospodarzy. Zawodnicy beniaminka nieźle rozpoczęli ten sezon, ale z czasem popadli w spory kryzys i stało się jasne, że siedlczanie powalczą w tej kampanii jedynie o zachowanie ligowego bytu. Ostatnio bardzo zbulwersowany pracą sędziego był Daniel Purzycki, który niejako dołączył się do chóru opiekunów pierwszoligowych ekip niezadowolonych z pracy arbitrów. Kłopot jest jednak taki, że te wszystkie narzekania nie poprawią sytuacji w tabeli Pogoni Siedlce, która powoli staje się bardzo kiepska. W tym momencie podopieczni Daniela Purzyckiego tracą już 2 punkty do lokat „bezpiecznych”. Może nie jest to bardzo dużo, ale w dolnych rejonach tabeli tworzy się spory korek i każde „oczko” w końcowym rozrachunku może być absolutnie na wagę złota. Z kolei postawa łodzian to już groteska w czystej postaci. Jeszcze kilka miesięcy temu włodarze przekonywali, że mają ekipę na awans i na zachowanie ligowego bytu w T-Mobile Ekstraklasie. Tymczasem zawodnikom RTS-u teraz zdecydowanie bliżej jest do 2. ligi, niż na salony polskiej piłki. W bezpośredniej potyczce pomiędzy tymi klubami stawiamy na under 2.5 goli. Jedni i drudzy fatalnie spisują się w ofensywnie, dlatego nie wierzymy, że zobaczymy w tym spotkaniu 3 bramki.

Siedlczanie w ostatniej ligowej potyczce grali z Arką Gdynia. Dla obu tych klubów była to ważna konfrontacja i liczyliśmy na sporo emocji. W pierwszej połowie obie ekipy długo nie potrafiły znaleźć sposobu na skuteczne rozmontowanie defensyw rywali. Ostatecznie jednak „Arkowcy” strzelili bramkę na 1-0 (Bartosz Ława) i triumfowali w tej części gry 1-0. W drugiej 45-minutówce nic się w kwestii wyniku nie zmieniło i ostatecznie podopieczni Daniela Purzyckiego nie zdobyli ani jednego „oczka”. Obecnie piłkarze z Siedlec piastują przedostatnią lokatę w tabeli na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy. W 13. seriach spotkań gracze Pogoni zgromadzili 11 punktów, na które złożyły się dwie wygrane, 5 remisów i 6 porażek. Całościowy bilans bramkowy tej drużyny ze wszystkich ligowych spotkań to 12 goli zdobytych i 14 straconych (4 overy i 9 underów). W meczach „domowych” piłkarze beniaminka podejmowali już 7 ekip. Jak na razie podopieczni Daniela Purzyckiego zanotowali jeden triumf, 3 podziały „oczek” i 3 przegrane (bramki: 8 goli zdobytych i tyle samo straconych). Przełożyło się to na łącznie 3 overy i 4 undery. W 5. ostatnich spotkaniach na własnych „śmieciach” siedlczanie odnieśli 0 wiktorii, 2 remisy i 3 porażki (1-1 z GKS-em Tychy, 0-1 z Dolcanem Ząbki, 1-1 z Olimpią Grudziądz, 1-2 z Zagłębiem Lubin, oraz 1-2 ze Stomilem Olsztyn). W drużynie beniaminka nikt nie jest zmuszony pauzować za nadmiar żółtych kartoników.

Tymczasem piłkarze Widzewa przed kilkoma dnia grali na swoim terenie z Bytovią Bytów. Tak naprawdę podopieczni Rafała Pawlaka powinni przegrywać już do przerwy, ale w 20. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Janusz Surdykowski. Znane polskie porzekadło mówi jednak, że „co się odwlecze, to nie uciecze”. W 76. minucie goście objęli prowadzenie 1-0 po golu Michała Jakóbowskiego. Do końca tej konfrontacji nic już się nie zmieniło i gracze z centralnej Polski finalnie przegrali 0-1. Na ten czas zawodnicy z Łodzi „okupują” ostatnie miejsce w ligowej tabeli na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy. Po 13. seriach zmagań piłkarze Widzewa zgromadzili na swoim „liczniku” 8 punktów, na które złożyła się jedna wygrana, 5 remisów i 7 porażek. We wszystkich dotychczas zaplanowanych i rozegranych meczach gracze RTS-u strzelili swoim rywalom 8 goli, a 16 stracili (4 overy i 9 underów). W meczach „delegacyjnych” podopieczni Rafała Pawlaka mierzyli się w tym sezonie 6 razy. Jak na razie gracze z Łodzi odnieśli jedną wiktorię, 0 podziałów „oczek” i 5 przegranych (tylko 5 goli zdobytych i 11 straconych). W 5. poprzednich ligowych spotkaniach wyjazdowych piłkarze spadkowicza z T-Mobile Ekstraklasy zanotowali jeden triumf, 0 remisów i 4 porażki (1-2 z Wigrami Suwałki, 0-2 z Chojniczanką Chojnice, 1-2 z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, 2-1 z Arką Gdynia, oraz 0-2 z Sandecją Nowy Sącz). W ekipie z Łodzi także nikt nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartoników.

Nasz zakład na under 2.5 na pewno opłaca się obstawić w comeon. To właśnie tam ten typ został oszacowany na 1.66. Jak na razie te kluby rywalizowały ze sobą tylko raz. W towarzyskiej konfrontacji - rozegranej 12 lipca tego roku - lepsi okazali się zawodnicy beniaminka, którzy pokonali łodzian 1-0 (trafienie Lewandowskiego). Teraz spodziewamy się podobnego przebiegu tego spotkania i maksymalnie dwóch goli.