Kurs:
2.00 - Bet-at-home
Stawka:
100 PLN

W jednym z meczów - na zapleczu LOTTO Ekstraklasy - gracze Drutex-Bytovii Bytów podejmą na swoim terenie Stomil Olsztyn. Dla obu ekip będzie to bardzo ważna potyczka. Jedni i drudzy walczą bowiem o zachowanie ligowego bytu. W tym momencie w zdecydowanie trudniejszym położeniu są podopieczni Adriana Stawskiego. Gracze Drutex-Bytovii Bytów muszą wygrać ten mecz, aby mieć szansę na grę w tej klasie rozgrywkowej także w przyszłym sezonie. Piłkarze Adriana Stawskiego kiepsko spisują się po przerwie zimowej, ale w ich ostatnich meczach można zauważyć pewne symptomy poprawy. Piłkarze Drutex-Bytovii Bytów wiedzą, że w tym momencie nie ma już miejsca na żadne błędy. Gracze Adriana stawskiego na pewno są w stanie zwyciężyć w tej potyczce. Ich rywalami w najbliższą niedzielę będą podopieczni Adama Łopatko, którzy też nie błyszczą. Gracze Stomilu Olsztyn mają jednak lepszą sytuację w kontekście rywalizacji o zachowanie ligowego bytu. Piłkarze Stomilu Olsztyn chcą jednak zwyciężyć w tym spotkaniu, aby przypieczętować swoje utrzymanie. Czy im się to uda? Przekonamy się o tym już w najbliższą niedzielę, a tymczasem zapraszamy do przeczytania zapowiedzi tej konfrontacji.

Drutex-Bytovia Bytów - ostatni mecz: Zawodnicy klubu z Bytowa w ostatnim spotkaniu ligowym grali na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Ten mecz finalnie zakończył się wynikiem 1-1. Jak wyglądało to spotkanie? Gracz ekipy z Chojnic wyszli na prowadzenie już w 18. minucie tego spotkania, ponieważ bramkę zdobył Andrzej Rybski. W 62. minucie zawodnik Drutex-Bytovii Bytów - Łukasz Wróbel - nie wykorzystał rzutu karnego. Gościom udało się jednak doprowadzić do wyrównania prawie kwadrans potem. Wtedy to niefortunnie piłkę do własnej siatki skierował Wojciech Lisowski i finalnie obie zdobyły po punkcie. Trener klubu z Bytowa postawił w tym spotkaniu na tych oto piłkarzy: Gerard Bieszczad - Lukas Bielak (59. Sebastian Kamiński), Fran Gonzalez, Łukasz Wróbel, Wojciech Wilczyński. Bartosz Wolski, Michał Rzuchowski, Omar Monterde (46. Jakub Wilk), Kamil Wacławczyk, Mateusz Klichowicz (81. Jakub Bąk), Janusz Surdykowski. Tylko Janusz Surdykowski i Łukasz Wróbel otrzymali po jednym żółtym kartoniku.

Drutex-Bytovia Bytów - pozycja w tabeli, wyniki w meczach u siebie, statystyki: Obecnie zawodnicy Drutex-Bytovii Bytów zajmują 16. miejsce w tabeli na zapleczu polskiej LOTTO Ekstraklasy. Po 32. kolejkach piłkarze klubu ze Śląska mają na swoim koncie 31 punktów, na które złożyło się 7 wiktorii, 10 podziałów oczek i 15 przegranych. Aktualny bilans bramkowy tej ekipy to dokładnie 36 goli zdobytych i 46 straconych. W spotkaniach na własnym terenie podopieczni Adriana Stawskiego rywalizowali w tym sezonie ligowym 16 razy. Na ten moment gracze klubu ze Śląska zanotowali 5 zwycięstw, 4 remisy i 7 porażek (bilans bramkowy: 13 goli zdobytych i 15 straconych). W 6 poprzednich potyczkach na swoim stadionie zawodnicy tego klubu odnieśli jeden triumf, 2 podziały oczek i 3 porażki (2-1 z Chrobrym Głogów, 0-1 z Zagłębiem Sosnowiec, 0-0 z Olimpią Grudziądz, 0-1 z Górnikiem Zabrze, 1-3 z Pogonią Siedlce, 2-2 ze Stalą Mielec).

Stomil Olsztyn - ostatni mecz:Tymczasem zawodnicy Stomilu Olsztyn w ostatniej ligowej potyczce grali u siebie z Olimpią Grudziądz. Ostatecznie podopieczni Adama Łopatko przegrali 3-1. Jak przebiegało to spotkanie? Do przerwy zobaczyliśmy tylko jedno trafienie autorstwa Adama Banasiaka. Kilka minut po zmianie stron na 2-0 podwyższył Damian Michalik. W 67. minucie ten sam zawodnik zdobył kolejnego gola i było już 3-0. Olsztynianie odpowiedzieli jedynie trafieniem Karola Żwira i finalnie przegrali tę potyczkę. Zawodnicy Stomilu Olsztyn wyszli na ten mecz w takim oto ustawieniu personalnym: Michał Leszczyński - Marcel Ziemann, Piotr Klepczarek, Tomasz Wełnicki, Jarosław Ratajczak, Jakub Piotrowski, Łukasz Jegliński, Patryk Kun, Grzegorz Lech (59. Karol Żwir), Tsubasa Nishi, Krzysztof Szewczyk (59. Paweł Wojowski). Tylko Piotr Klepczarek otrzymał jeden żółty kartonik.

Stomil Olsztyn - pozycja w tabeli, wyniki w meczach wyjazdowych, statystyki: Na ten czas zawodnicy klubu z Olsztyna plasują się na 13. pozycji w tabeli na zapleczu polskiej Ekstraklasy. W 32 kolejkach podopieczni Adama Łopatko zdobyli 37 punktów (9 wygranych, 13 podziałów oczek i 10 porażek). Warto też dodać, że olsztynianie przed sezonem zostali ukarani odjęciem 3 punktów za niespełnienie wszystkich wymagań licencyjnych. Do tej pory gracze klubu z Warmii strzelili swoim rywalom 47 bramek, a 45 stracili. W spotkaniach w roli gościa zawodnicy Stomilu mierzyli się w tych rozgrywkach ligowych 16 razy. Jak na razie zawodnicy klubu z Olsztyna zanotowali 2 wygrane, 8 podziałów oczek oraz 6 porażek (bilans bramkowy to 21 goli zdobytych i 26 straconych). W 6 poprzednich meczach wyjazdowych gracze Stomilu zanotowali jedną wygraną, 3 remisy i 2 porażki (2-1 z MKS-em Kluczbork, 1-2 z Sandecją Nowy Sącz, 2-2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, 2-2 z GKS-em Katowice, 1-1 z Zagłębiem Sosnowiec, 0-3 z Chrobrym Głogów).

Historia ostatnich spotkań: W rundzie jesiennej podopieczni Adama Łopatko pokonali na swoim terenie zawodników jeszcze wtedy Tomasza Kafarskiego 3-1. W minionym sezonie ligowym te kluby rywalizowały przeciwko sobie 2 razy. W pierwszym spotkaniu - na stadionie Drutex-Bytovii - było 1-1. W Olsztynie gospodarze zremisowali ze swoimi konkurentami 0-0.

Typ bukmacherzy.info na mecz Drutex-Bytovia Bytów - Stomil Olsztyn: Wydaje nam się, że tym razem lepsi będą gospodarze. W bet-at-home ten zakład został wyceniony na dokładnie 2.00. Dla drużyny Drutex-Bytovii Bytów jest to praktycznie mecz o być albo nie być na tym poziomie rozgrywkowym. Jeśli podopieczni Adriana Stawskiego nie pokonają w najbliższą niedzielę swoich rywali, to ich szanse na zachowanie ligowego bytu bardzo mocno zmaleją. W tym momencie gospodarze tracą 3 punkty do bezpiecznego na ten moment GKS-u Tychy. Ekipę z Bytowa wyprzedza jednak jeszcze Wisła Puławy. Trzeba podkreślić, że te drużyny mają bezpośrednie spotkanie zaległe, które zostanie rozegrane w najbliższy czwartek. To sprawia, że różnice po tej potyczce mogą być jeszcze większe. Zawodnicze Adriana Stawskiego słabiutko spisują się po przerwie zimowej, ale ostatnio ich gra wyglądała zdecydowanie lepiej, niż w kilku poprzednich tygodniach. Najpierw podopieczni Adriana Stawskiego pokonali na własnym terenie Chrobrego Głogów. Ostatnio zremisowali zaś w delegacji z Chojniczanką Chojnice. Widać, że ekipa z Bytowa złapała niezły rytm. Wydaje nam się, że wystarczy to na zawodników gości. Podopieczni Adama Łopatko spisują się w ostatnim czasie fatalnie. W 4 poprzednich meczach ligowych zdobyli tylko 3 punkty. Dodatkowo piłkarze Stomilu Olsztyn nie błyszczą w potyczkach delegacyjnych. Zawodnicy Adriana Stawskiego wygrali zaś ostatnie domowe spotkanie i wydaje nam się, że teraz powinni pójść za ciosem.